БЛОГ ЯРИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ ТАРАСЮК: перший web-сайт в Україні з вивчення ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Корупція

Ярина Тарасюк кандидат юридичних наук, доцент.Корупція – це головний чинник, що реально загрожує конституційному ладу України - національній безпеці та має суттєвий негативний вплив на всі аспекти суспільного життя кожного громадянина України: соціальні, правові,політичні, економічні, а також на сферу міжнародних відносин.

Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Ознака корупції це конфлікт між діями посадової особи та інтересами суспільства, тобто простого громадянина - всієї громадскості. Корупція аналогічна шахрайству, що здійснюється посадовою особою, отже це злочин проти держави.

Корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційною владою — владою над розподілом якихось ресурсів, що не належать їй, на свій розсуд (чиновник, депутат, суддя, працівник правоохоронної системи, освітніх та медичних структур тощо).

Головним стимулом до корупції є можливість отримання будь-якого економічного прибутку, пов'язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником — ризик викриття та притягенння до відповідальності, отже корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення у розвитку демократичної держави.

 


джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87:%D0%86%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%A2%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%8E%D0%BA/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0

 

 

Коли ви бачите, що торгівля ведеться не за згодою, а з примусу, коли для того, щоб виробляти, ви повинні отримувати дозвіл від тих людей, хто нічого не виробляє, коли гроші пливуть до ділків не за товари, а за переваги, коли ви бачите, що люди стають багатшими за хабар або по протекції, а не за роботу, і ваші закони захищають не вас від них, а їх - від вас, коли корупція приносить дохід, а чесність стає самопожертвою, знайте, що ваше суспільство приречене.  

                                                                                                  Айн Ренд Атлант розправив плечі

 

Корупція подібна проституції, тільки в останньому випадку жінки, які торгують своїм тілом, можуть знайти виправдання своїм вчинкам «приземленими» посиланнями на необхідність вижити й прогодувати дітей. Чиновники ж особливо «високого польоту», торгуючи своїм посадовим становищем або займаючись, м'яко кажучи, незаконною діяльністю, мають куди більш «піднесені» потреби у вигляді всіляких мерседесів і джипів, шикарних квартир і вілл, свого напівлегального бізнесу і нечуваних привілеїв. І хоча розмір чиновницького апетиту прямо пропорційний статусу в ієрархічній драбині влади, будь-який чиновник-корупціонер — вже точно державна повія.

                                                                                                  Коїчіро Мацуура Глава ЮНЕСКО

 

Корупція — це політична воля. Якщо влада корумпована від початку до кінця, вона робить вигляд, що в країні все нормально. Якщо чиновники переконаються, що є політична воля і санкції, що покарання неминуче піде, то перестануть займатися корупцією.

А зараз корупція повсюди, тому що безкарна.                                                                                                                               

                                                                                                                                    Хіларі КлінтонОбновлен 26 сен 2017. Создан 28 авг 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником