БЛОГ ЯРИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ ТАРАСЮК: перший web-сайт в Україні з вивчення ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Василь ШАКУН: «Закони часто ухвалюють без адекватного прогнозу їхніх кримінологічних наслідків»

https://ukurier.gov.ua/uk/articles/vasil-shakun-zakoni-chasto-uhvalyuyut-bez-adekvatn/УК: А що пропонуєте авторам проектів концепції реформи юридичної освіти?

— Пропоную інший варіант освіти для поліції. Передбачається, що поліцейський у системі відомчої освіти спочатку проходить підготовку терміном не менше як 9 місяців. Через рік роботи патрульним він може, знову ж таки через систему відомчої освіти, підвищити свою кваліфікацію до молодшого спеціаліста і обіймати посади помічника детектива, слідчого, інспектора тощо. Найбільш здібні з них можуть продовжити навчання і набути освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за спеціальністю «юрист-криміналіст» (замість спеціальності «правоохоронна діяльність»). Саме такі навички найнеобхідніші поліцейському. До речі, проти цього терміну виступаю більш як 20 років. Складно уявити, як «діяльність» може бути спеціальністю. Свого часу цей термін сліпо скопіювали з російської практики, від якої в самій Росії вже майже відмовились, а ми переносимо його з одного урядового документа в інший.

«Я проти змін у законодавстві, які погіршують криміногенну обстановку»

УК: Якщо можна, повернімося до того, з чого почали нашу розмову — до помітного погіршення криміногенної ситуації в країні. Що її спричинило? Є думка, що на зростання злочинності в Україні впливає звільнення «дійсних професіоналів» під час масової чистки кадрів, а також популістські закони, ухвалені Верховною Радою України, за якими достроково звільнено тисячі осіб, які відбували покарання.

— На цю проблему треба дивитися по-іншому. В Україні нема ефективного механізму ухвалення державних рішень, зокрема законів. Загальновідомо, що над створенням наприклад Кримінального або Кримінального процесуального кодексів працювали великі колективи вчених і практиків. Обговорювали всі спірні позиції, отримано висновки міжнародних експертних установ. Але інколи під впливом популістських мотивів ухвалюють зміни до названих кодексів, які перекреслюють їх усталену структуру. Більше того, не враховують криміногенні наслідки ухвалених змін, як це відбулося зі славнозвісним законом авторства народного депутата Надії Савченко. Він передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Нині за цим законом було звільнено тисячі осіб, які поповнили й без того величезну армію безробітних. Кожен десятий з них свого часу скоїв тяжкі або особливо тяжкі злочини.Создан 20 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником